Prywatna placówka psychologiczna

Nasza firma jest prywatną placówką psychologiczną w Krakowie w dzielnicy Prądnik Biały, która specjalizuje się w treningu oraz terapii metodą EEG Biofeedback. Neurofeedback to całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna i sprawdzona forma rehabilitacji. Trening mózgu cieszy się uznaniem na całym świecie wśród pedagogów, psychologów , a dodatkowo lekarzy neurologii.

Biofeedback używa technikę biologicznego sprzężenia zwrotnego. To odrobinę, jak lustro, gdzie w czasie rzeczywistym widzimy bioelektryczną aktywność naszego mózgu, tj. rozkład fal mózgowych. Aktywność ta jest przedstawiona przy pomocy wykresów i animacji na monitorze pacjenta. Osoba badana przy pomocy terapeuty edukuje się jak wpływać na rozkład swoich fal mózgowych. W terapii Biofeedback wzmacnia się pożądane fale, przykładowo beta, SMR oraz hamuje te niekorzystne, na przykład theta czy wysoka beta (beta2). Pożądany stan umysłu jest nagradzany w grze (animacji), czyli na przykład rzutka trafia do celu albo wyścigówka przyspiesza. W ten sposób następuje wzmocnienie, co w psychologii nazywa się warunkowaniem instrumentalnym. Więcej na pacjenta oddziałuje proces społecznego uczenia się. Regularny trening prowadzi też do kreowania nowych połączeń w układzie nerwowym (tzw. synapsy). To wszystko powoduje, że efekty treningu EEG Biofeedback są trwałe przez sporo lat od zakończenia sesji. Trening Biofeedback jest poprzedzony diagnozą wstępną, tzw. mini QEEG / badanie EEG.
EEG Biofeedback polepsza koncentrację, poprawia uwagę i aktywność. Biofeedback uczy radzenia sobie w sytuacjach stresowych (trudnych), ogranicza też impulsywność. Pomaga działać pod presją czasu, co przydaje się w korporacji. Biofeedback stanowi idealne wsparcie w przygotowaniu się do egzaminów czy matury. Trening EEG wykorzystuje się dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci.
Badania naukowe potwierdzają skuteczny wpływ Biofeedback w leczeniu wielu chorób psychicznych i neurologicznych. Neurofeedback jest powszechnie stosowany w leczeniu zaburzeń typu ADHD czy ADD. Skuteczność kliniczna została potwierdzona na poziomie 90 %. Biofeedback pomaga ponadto przy padaczce (epilepsja), bólach chronicznych, migrenach oraz moczeniu nocnym.
W naszym gabinecie EEG Biofeedback przy ul. Bałtyckiej 11b w Krakowie jeden trening trwa 60 minut i kosztuje 50 zł. Zapraszamy. Zwiększ potencjał własnego umysłu!

Więcej: Trening Biofeedback w Krakowie.