Pozycjonowanie a zdobywanie linków

Jednym z kluczowych zadań pozycjonera jest znalezienie odpowiednich umieszczenia i umieszczenie na nich odnośników do naszych witryn. Jednakże poprzez masowe zmiany w algorytmie ten metodę nieostatnie ewaluuje – przez co nie możemy być pewni stabilnych pozycji w wyszukiwaniach. Jeszcze parę lat temu pozycjonowanie w Polce przede wszystkim opierało się na systemach konwersji linków, masowych zasypywanie stron wpisami do katalogów czy także artykułów do przedruku.

W tym momencie pozycjonowanie w większej mierze opiera się na naturalności. Czyli zdobywanie linków z źródeł, które najlepiej pasują do profilu naszej strony internetowej. Oczywiście do jednych z takich miejsc należą fora internetowe. W takim miejscu naturalną rzeczą jest, żę użytkownicy dzielą się ciekawymi produktami czy również usługami w postacie linków do danych stron internetowych.

Drugim takim miejscem są tematyczne katalogi stron. Tematyczne katalogi stron są w w całości inny sposób postrzegany przez wyszukiwarkę internetową aniżeli katalogi ogólnoteoretyczne. Mógłbym się dosłownie pokusić o stwierdzenie, że takie katalogi są postrzegane jako intuicyjne strony internetowe, które w metodę naturalne linkują do danych witryn. Drugą pozytywną cechę katalogów tematycznych jest fakt, że pojawiają się znacznie wyżej aniżeli ich intuicyjne odpowiedniki. Dla tego pamiętaj, że pozycjonowanie możesz ułatwić sobie w tym momencie w taki oto sposób.

Sprawdź nas: katalog stron