Porady prawne 

Podział majątku jest w każdej chwili najbardziej kontrowersyjną rozprawą sądową wzbudzającą sporo wrażeń. Po wielu latach małżeństwa posiadacie wraz z partnerem pokaźny majątek, który nagle musi zostać podzielony na pół. Oddanie połowy własnego dorobku życiowego jest skomplikowane, ale na nieszczęście jest konsekwencją wzięcia rozwodu.

Na szczęście istnieją sposoby na zmniejszenie swoich strat. Podział majątku dokonany po połowie to najczęściej jedynie teoria. Dobry prawnik spowoduje, że uzyskacie od sześćdziesięciu do wręcz siedemdziesięciu procent wartości własnego majątku. Jeśli przez sporo lat małżeństwa zgromadziliście pokaźny kapitał wspólny, to zdecydowanie warto zlecić sprawę dla doświadczonego prawnika, który od wielu lat pomaga dla sowich klientów wywalczyć jak największy majątek. 
Kancelaria adwokacka specjalizująca się w sprawach inwestycyjnych posiada na nieszczęście dość wysoki cennik za własne usług. Średnio adwokaci za reprezentowanie swoich klientów w sądzie zgarniają kilka tysięcy złotych. Im bardziej renomowana kancelaria, tym niestety opłaty mogą być wyższe. Zdecydowanie jednak warto zainwestować swoje środki finansowe w dobrego prawnika, gdyż w ten sposób uzyskacie większą część waszego wspólnego majątku. Zatrudnienie adwokata jest dosłownie niezbędne, jeżeli na taki krok zdecydowała się druga strona. O ile nie wynajmiecie prawnika, to adwokat waszego byłego już małżonka spokojnie wywalczy dla swojego klienta większą część wspólnego majątku. Wasza sytuacja będzie wyglądała jeszcze gorzej, kiedy druga strona posiada też prawo do opieki nad dziećmi. 

Zobacz również: Magdalena Dąbrowska.