Nowoczesne HDMI

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że norma HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można zakupić w każdym sklepie z elektroniką i też w internecie. Coraz częściej pojawiają się natomiast rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej sekcji znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma zatem 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo przyszłościowym urządzeniem, które pozwala podpinać jednocześnie sporo portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje około 100 złotych, a za to jest bardzo funkcjonalne. Z całą pewnością ułatwia pracę z obrazem i pozwala rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 oraz dodatkowo tego rodzaju rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się codziennymi grafikom, jak i przez graczy , a oprócz tego firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie też takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W sieci tego typu rozwiązania można kupić zdecydowanie taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Nawet inaczej, jakość w internecie może być identyczna, a zdarza się, że dosłownie lepsza. Oczywiście należy zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest utworzony w zgodzie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi okres czasu i będzie nas przez to cieszył.

Sprawdź również informacje na stronie: hdmi przełącznik 5×1.