Jakie zwierzę do domu

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta potrafią być naszymi wrogami, ale mogą być także naszymi najlepszymi znajomymi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy potrafią być najlepszymi dobrymi przyjaciółmi człowieka i każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty umieją chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak realnie nigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które właściwie przenigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, aby przestanie tego chcieć, może w każdej chwili od nas uciec. Dosłownie gdy zagwarantujemy mu niezwykle wygodne legowiska i rewelacyjne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może po prostu zniknąć. Tymczasem z psami jest całkiem inaczej. Psy są zwyczajnie bardzo, ale to bardzo wierne i one zwyczajnie nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. O ile więc zależy ci na tym, by posiadać możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to nie gorzej wybrać psa. Koty możesz jednakże wybrać wówczas, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty po prostu chodzą swoimi ścieżkami nie trzeba ich np wyprowadzać na spacery, a z psem jest przeciwnie. Psy mają w szczególności niełatwo w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam zwyczajnie nie może się stosownie wybiegać. Tymczasem w przypadku kotów nie ma tego kłopotu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Dodatkowe informacje: http://zwierzaki.expert