Jak zbudować dobre zaplecze – budowa strony zapleczowej?

Odpowiednia metoda budowania swojego zaplecza może w ogromnym stopniu poprawić pozycji Twojego serwisu w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie zapleczem gwarantuje nam także pełną kontrolę nad wyświetlanymi się tam linkami. W tym artykule postaram siępokazać Wszyscy czy opłaca siętworzyć zaplecze i jak to należy robić.

Zaplecze dla pozycjonera – podstawy
Co to jest zaplecze pozycjonerskie? Takie pytanie zadaje mi coraz większa liczba osób spoza branży. Świadczy to o narastającejświadomości dotyczącej pozycjonowania u osób, których biznes w jakiś sposób powiązany jest z internetem. Czy to przez posiadanieprywatnej strony internetowej czy przez sprzedaż w sklepie internetowym. Poza tym w pytaniach pojawia się problematyka bezpieczeństwa stron internetowych pozycjonowanych dzięki zapleczu.

Wyjaśniając: zaplecze pozycjonerskie jest to wiele, kilkanaście stron należących do jednego pozycjonera. Zaplecze służy do zdobywania w łatwy metodę linków pozycjonujących stronę klienta. Im większe zaplecze i bardziej zadbane tym większą moc posiada stosujący je pozycjoner.

natomiast czy pozycjonowanie stron przy użyciu zaplecza jest bezpieczne, to jużzupełnie inna kwestia. Zgodnie z regulaminem google,wszelkie działania mające na celuprzekształcenie pozycji w wynikach.Więc samo w sobie pozycjonowanie jest działaniem wbrew regulaminowi. A cała sztuka polega na tym, żeby nie dać się złapać. Tak więcadekwatnie wykonanezaplecze bezpiecznie i nie stanowi niebezpieczeństwa pozycjonowanej stronie.

A więc w skrócie wygląda zaplecze? Zaplecze to zwyczajnie sieć naszych stron internetowych – najczęściej są to mini strony posiadające kilkanaście podstron. Tematycznie dobrze by były zbliżone do pozycjonowanej strony internetowej.

A oto jak powinno wyglądać takie zaplecze

-Strony zapleczowe powinny być o podobnej bądź też pochodnej tematyce co nasza główna witryna

-Strony zapleczowe powinny być mocno linkowa (katalogi,precle)

-Warto ażeby stron zapleczowa nie wyglądała jak wypluta z automatu (niech ma tematyczne obrazki, filmik, tematyczny szablon)

-Umieszczaj swoje strony zapleczowe na różnych hostingach a domeny rejestruj na różnorakie dane

-Umieszczaj na nich informacji nie tylko przyjazne wyszukiwarką ( niech będą to informacji logiczne i poprawne gramatycznie

-Upewni się, że stron zapleczowa jest dobrze zoptymalizowana ( czy ma dobre linkowanie wewnętrze, przyjazne url)

Inna bardzo ważna kwestią przy stawianiu zaplecza – zaplecze na blogu, którego celem jest pozycjonowanie naszej strony internetowej jest stawianie zaplecza na różnych skryptach. Właśnie bardzo dużo osób stawia zaplecze na wordpressie. Jest to bardzo dobry cms jest staraj się korzystać z innych programów takich jak przynajmniej sNews czy Drupal. Te systemy są dokładnie tak samo przyjazne jak WordPress.

Nie idź na ilość lecz na jakość. Staraj się generować stronki, które posiadają odpowiednią siłę. Warto stawiać je na przechwyconych domenach. Najlepiej dawniej pozycjonowanych pod to samo słowo zasadnicze. Dzięki przechwyconym domeną możemy w dużym stopniu przyśpieszyć budowę wartościowego zaplecza a tym samym przyśpieszyć pozycjonowanie naszej strony internetowej.