Fotokryształy – ceny

Do niedawna grawerowanie było usługą, którą najczęściej kojarzono z biżuterią. To w punktach, gdzie sprzedawano obrączki czy pierścionki, proponowano klientom grawerowanie pamiątkowych napisów.

Z grawerunkami ludzie mieli do czynienia w przypadku płyt pamiątkowych. Najczęściej więc było to grawerowanie w metalu. Jakiś czas temu dużym zainteresowaniem cieszy się także grawerowanie w szkle. Osoby, które zajmują się tego rodzaju działalnością, proponują swoim klientom nie jedynie fotokryształy. Osoby, zajmujące się grawerowaniem w szkle przyjmują również zlecenia, których przedmiotem są na przykład grawerunki w szybach wystawowych. Takie spotkać można coraz częściej.
Grawerzy w szkle posiadają w swojej ofercie też wszelakiego rodzaju statuetki szklane lub kryształowe. Takie zazwyczaj traktuje się jako pamiątki. Zdjęcia w szkle zamawiane są na rocznice ślubu i inne okazje. Szklane statuetki są także nagrodami w wielu zawodach sportowych czy konkursach o różnym charakterze. Statuetki takie wyglądają bardzo elegancka. Wykonane są z dobrej jakości szkła. Na każdej z nich zazwyczaj znajduje się pamiątkowy napis (zobacz także – Pamiątka pierwszej komunii świętej). Ten za każdym razem jest grawerowany, dzięki czemu jego trwałość jest sporo większa, niż gdyby na przykład był on naniesiony przy użyciu jakiejś farby. Takie statuetki i fotokryształy 3D nie są tanie. Im większy jest ich rozmiar i im bardziej nieprosty jest grawerunek, tym koszt jest większy. Jednakże takie pamiątki czy nagrody wyglądają bardzo należycie, dlatego zainteresowanie nimi nieustająco wzrasta. Czasem statuetki takie i kryształy są wyrazem podziękowania.

Więcej: Fotokryształy.