Filtry do aparatów słuchowych

Utrata słuchu jest dolegliwością, która najczęściej dopada ludzi z racji wieku, ale nie zawsze wiek jest przyczyna gorszej jakości słyszenia. W wielu przypadkach ubytki słuchu są skutkiem pracy zawodowej.

Jeśli ktoś latami pracuje w postanowieniach, gdzie bez ustanku jest hałas, to siłą rzeczy z w pewnych sytuacjach jego słuch może ulec pogorszeniu. Osoby takie w większości wypadków zmuszone są do tego, ażeby nosić aparaty słuchowe, bo tylko dzięki nim są w stanie komunikować się ze światem (więcej – baterie 312.). Wtedy konieczne są im też baterie 312 do aparatów słuchowych, bo bez nich te nie są w stanie funkcjonować. Aparaty słuchowe utworzone są właśnie tak, że niedużo kto jest w stanie je zauważyć.
Oczywiście, jeśli ktoś się przyjrzy, to taki aparat dostrzeże. Zakłada się je za ucho. Wytwarza się je w cielistym kolorze, dlatego nie rzucają się one w oczy. Dla wielu osób, które słabo słyszą, takie aparaty są powodem do wstydu. W całości nieuzasadnionym. Bo nie widać ich na 1-szy rzut oka, a jeżeli już pozwalają na zwyczajne funkcjonowanie, to jak najbardziej powinny być stosowane. Aparaty takie i akcesoria do aparatów słuchowych nie są zbyt kosztowne. Zwykle zakup takiego urządzenia poprzedza specjalistyczne badanie słuchu. Na jego bazie określa się ubytek słuchu u moc, na jaką aparat musi zostać nastawiony. Badanie takie organizuje się w specjalnych gabinetach. Tam też zwykle można zamówić aparat słuchowy. Są także sklepy internetowe, gdzie filtry do aparatów słuchowych Oticon można kupić (zobacz – oticon prowax minifit.). Te zwykle kupuje się własną pracą wtedy, gdy właściwyuzasadniony aparat słuchowy zostanie już wybrany i kupiony.

Zobacz: filtry do aparatów słuchowych oticon.