Dobierz dobry katalog stron i w należyty sposób dodaj do niego wpis

Pozycjonowanie składa się z dwóch kluczowych elementów które razem dają oczekiwane efekty: linkowanie i optymalizacja. Jeżeli przystępujemy do linkowania warto dodać o optymalizacji która w każdej sytuacji powinna być krok przez linkami. Właściwa optymalizacja strony to mniej energii, czasu i pieniędzy włożonych w pozycjonowanie serwisu. Wyłącznie dobrze zoptymalizowana strona internetowa może osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wynajdowania na trudne słowa kluczowe. Zazwyczaj także sama optymalizacja strony pomaga osiągnąć wyniki na długi ogon wręcz bez jej linkowania.

Samo pozyskiwanie linków także nie pozostaje bez znaczenia, warto skorzystać z katalogów stron i presell page które są kontrolowane. Moderacja oznacza kontrolę dodawanych do lokalizacji informacji, tym samym nasze wpisy nie lądują w przepełnionych spamem katalogach jedynie miejscach o określonej wartości jak seokatalog mojegrzywacze. Warto wybierać jedynie najlepsz lokalizacje pod nasze linki, katalogi prywatne, katalogi moderowane, presell prywatne, presell moderowane , a ponadto bardzo żadko spotykane katalogi i presell tematyczne. Unikajmy również przeważnie spotykanego błędu, dodawania wpisów do katalogów na bazie tekstu skopiowanego z innego portalu lub z naszej strony. Zdublowana tekst nie zostanie zaindeksowana przez Google i nie przyniesie nam korzyści.

Katalogowanie powinno zostać zrobione w uzasadniony sposób, dodanie wielu stron niezoptymalizowanych do katalogu stron może wpłynąć na obniżenie jego wartości. Katalog poprzez to staje się bezwartościowy dla dodającego i w pewnych przypadkach nieświadomego tego faktu administratora. Zadbajmy również o tekst wpisów, powinna być ona unikalna i wartościowa, mieć istotne informacje o naszej stronie, oferowanych produktach albo usługach. Wyłącznie unikalna tekst dodana do katalogu stron zostanie zaindeksowana przez Google i tym samym przyniesie korzyść w pozycjonowaniu naszej strony internetowej.