Dla porządku w biurze – etykiety foliowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą nawet wyścig o w jaki sposób najlepiej wymyślną etykietę. I nie jest istotne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

żeby te efekty zdobyć, przeważnie nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” itd. Hasła te, aby zostały widoczne są na tle jaskrawych kolorów, ażeby w chwili obecnej rzucały nam się w oczy.

Jaka więc jest różnica pośród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie używa się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Głównym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym wyjściem od tych foliowych, zatem jeśli uwarunkowania przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, wykorzystuje się papier. Analogicznie, o ile opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne okoliczności niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową żeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to najbardziej istotne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym wręcz najmniejsza zmiana, czy również przerwa sprawia brak sposobności jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś zwykłe i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.