Dla dzieciaków – lalki

Dla wielu rodziców dziecko jest z ciągłymi wyzwaniami, sprostanie rodzicielstwu jest zadaniem bardzo pracochłonny, czasochłonnym i zmuszającym nas jako opiekunów do ciągłego zaskakiwania malców.

Sklep z zabawkami jest miejscem, w którym odkryć można zarówno produkty bardzo ciekawe, rozwijające, uczące malucha nowych kwalifikacji, w jaki sposób i produkty niebezpieczne.

Decydując się na zakup zabawki polecam zatem wnikliwie prześledzić czy jest ona odpowiedzialna dla naszej pociechy, czy kolejna gra komputerowa stanowiła będzie dla niego punkt rozwojowy, a może dosłownie inaczej, wywierana presja na przemoc, lejąca się krew będzie stawiana na piedestale. Pojawiają się miejsca, w których edukacyjne zabawki królują, pierwsze domowe chemiczne laboratorium, samemu tworzone kryształki, puzzle, maty modelarskie, dające dziecku możliwość zarówno zabawy, jak i wyzwania związanego z własnym wkładem pracy.

To od nas zależy, jak rozwijają się nasze pociechy, to nasza uwaga, zainteresowanie, ale i wspólnie spędzany czas pozwalają na kształtowanie niezwykłych osobowości, świadomych swoich zalet, umiejętności czy wiedzy.

Spędzanie czasu z maluchami nie musi oznaczać nudy i wielogodzinnego gapienia się w telewizor, może tym razem wspólny czas spędzimy na planszowej batalii, umiejętności logicznego myślenia, ćwiczeniu pamięci, układaniu słów grze zespołowej, czyli dodawaniu cech naszym pociechom fantastycznie istotnych w kolejnym życiu.

Rynek się zmienia, niemniej jednak to od naszych decyzji zależy jakie zabawki, gry, czy informacje docierają do naszych dzieci, nie pozostawiajmy tego przypadkowi, świadomie kształtujmy kolejne pokolenie.

Zobacz: dla niemowląt.